Referencje książki

Konkurencyjna apteka

Agnieszka Rozalska; Category Manager Prasa, Asortyment Apteczny w RUCH S.A.

Przeczytałam publikację Pana Krzysztofa Pytel pt „Konkurencyjna Apteka” i bardzo polecam ją każdemu CatManowi. Jest napisana bardzo przystępnym językiem. Prezentuje przykłady oraz sposoby obliczeń. Może spokojnie służyć jako podstawa wiedzy z category managementu. Polecam ją nie tylko kupcom w sieciach aptecznych i punktach pozaaptecznych, ale także category managerom w firmach farmaceutycznych, bo prezentuje specyfikę apteczną.

Mgr farm. Piotr Miszczuk – Grupa Aptek Moderna Szef Działu Marketingu i PR

Tę książkę przeczytałem zaraz po zamknięciu „Rekomendacji w Aptece”… i nie zawiodłem się. Ba! Książka pokonała moje oczekiwania. Jest pełna bardzo konkretnego materiału i wskazówek jak prowadzić kategoryzację. W zasadzie śmiało można by zrobić z tego podręcznik akademicki, gdyby tylko na studiach farmaceutycznych były jakiekolwiek zajęcia z zarządzania. A nie ma (szkoda). Wielkim krokiem w przód byłoby więc zapoznanie się, przez osoby sprawujące pieczę nad kilkusettysięcznymi magazynami, z zagadnieniem jakim jest KATEGORYZACJA. Jednocześnie autor kładzie duży nacisk na (dla wielu obrazoburczy) pogląd, że CENA nie jest najważniejszym kryterium wyboru apteki przez Pacjenta. Niestety, książka nie jest wystarczającym medium dla takich treści. Po lekturze tej pozycji pozostaje niedosyt i chęć spotkania się na szkoleniu z autorem. Bo ta książka daje pewną teorię, ale tu bez praktyki ani rusz. Podsumowując, jest to według mnie, najlepsza książka biznesowa zorientowana na rynek apteczny. Nie przedstawia ona, po raz kolejny, podstaw przedsiębiorczości, a wprowadza wyższy stopień i koncentruje się na jednym, konkretnym zagadnieniu. I robi to w sposób prosty, przejrzysty i zrozumiały.

Aleksander Dymek – Kierownik Regionu Apteki Własne w Grupa Aptek Prima

Jestem już po lekturze! Doskonała publikacja dla właścicieli aptek i kierowników aptek! Szczególnie podobał mi się rozdział 11 : Taktyki cenowe efektywne zarządzanie ceną i marżą. Bardzo dobre uzasadnienie tzw. ,,presji zapasu”. Sprzedaż większego opakowania nie równa się zmuszania do większej konsumpcji. Brawo! Książka napisana językiem bardzo zrozumiałym. Na minus trochę za dużo powtarzania podobnych tematów innymi słowami. Obowiązkowa lektura dla osób zarządzających aptekami. Gratuluje Krzysztofowi obydwóch publikacji!

Cezary Taraban – National Sales Manager w Paul Hartmann Polska Sp. z o.o.

Współpracowaliśmy z Krzysztofem podczas licznych szkoleń i treningów indywidualnych dla PH, KAM. Czerpię rozwiązania z obydwu książek „Rekomendacja w aptece” i „Konkurencyjna apteka”. Kalkulator ceny w użyciu cały czas.

Monika Szudrowicz – Kierownik Aptekarska Szkoła Zarządzania w Grupa NEUCA

Super!! polecam książki Krzyśka.

Adrian Majorkiewicz – Sales Capability Manager w Reckitt Benckiser

Krzysiek, dzięki za inspirację i konkretną dawkę praktycznej wiedzy dla Teamu. Twoje książki i umiejętne wykorzystanie ich zawartości w praktyce już przynoszą efekty. Polecam każdemu kto szuka praktycznego podejścia do zarządzania rynkiem pharmy w Polsce.

Referencje książki

Rekomendacja w aptece

Mgr farm. Piotr Miszczuk Grupa Aptek Moderna Szef Działu Marketingu i PR

Z pewną nieufnością sięgnąłem po tę pozycję. O tym jak obsługiwać klienta (czy w aptece raczej Pacjenta) naczytałem i nasłuchałem się całkiem sporo i większość tych treści, z reguły, się po prostu powtarza. Z doskonalenia rozmowy z Pacjentem w aptece, zorientowanej na pomoc z jednoczesną efektywnością sprzedażową, zrobiłem swego czasu swoją ścieżkę kariery, dlatego ciekawość tego, czy znajdę w tej pozycji coś nowego wzięła górę. Będąc szczerym, nie jest to pozycja innowacyjna. Przekonuje ona jednak stylem, prostotą oraz świetnymi przykładami i objaśnieniami. Jednocześnie, autor nie stara się iść z nurtem farmaceutycznego (chorego według mnie) podejścia, że CENA jest najważniejsza dla Pacjenta. Wręcz przeciwnie! Pacjent idzie z duchem czasu (czego często nie można powiedzieć o aptekach) i obecnie oczekuje przede wszystkim JAKOŚCI. I „Rekomendacja w aptece” według mnie jest właśnie o jakości. Nie ważne czy rozumiemy ją w kontekście jakości porady, jakości produktu, czy jakości w sensie kompleksowości dostarczanych rozwiązań. Na niej autor stara się skupić uwagę czytelnika. Podsumowując, jeśli ktoś chciałby sięgnąć po książkę o obsłudze Pacjenta, to nie kojarzę lepszej pozycji na polskim rynku. Proszę jednak nie mieć złudzeń. Przeczytanie tej książki to nie będzie koniec drogi, a dopiero początek. Podobnie jak „Konkurencyjna apteka”, wywołuje ona potrzebę zobaczenia jak to przekuć na praktykę, najlepiej na szkoleniu.

Mgr farm. Sylwia Przegiętka

Witam. Przeczytałam Pana książkę „Rekomendacja w Aptece”. Książka jest niesamowita. Dla osób za pierwszym stołem powinien to być chleb powszedni. Wprowadzam w życie wszystkie przytoczone przykłady i rekomendacje i widać efekty…. Pacjenci są zadowoleni i bardziej ufni. Kierownik także jest zadowolony 😊. Z niecierpliwością czekam na wykład w Sopocie na który się wybieram. Do zobaczenia. Pozdrawiam.

Mgr farm. Małgorzata Kanarkiewicz; Kierownik w Apteki z Uśmiechem

Wrażenia po przeczytaniu książki super, aż szkoda że tak szybko się skończyła. Po pierwsze na pewno nie ma takiej drugiej na rynku. Moim zdaniem wstrzeliłeś się idealnie w zapotrzebowanie. Na studiach uczą nas prawa farmaceutycznego, farmakologii, technologii itd., ale nie uczą nas handlu ani marketingu. Dlatego dla nas laików – super. Napisana w jasny, klarowny sposób – wytłuszczone to co trzeba lub zaznaczone kolorem. Duży plus za ogromną liczbę przykładów (niektóre się powtarzają – to tylko moja jedyna uwaga). Dałam moim dziewczynom do przeczytania, bo ja za pierwszym stołem może przebywam z 10% mojego dnia w pracy. Wspólnie zainspirowane Twoja książką i tą ogromną studnią przykładów zrobiłyśmy sobie „ściągawkę” z rekomendacji do produktów. Często to ćwiczyliśmy na szkoleniu z Tobą, ale co zapisane to zapisane. Z otwartą Twoją książką, produkt po produkcie tworzyłyśmy przykładowe scenki i rozmowy z pacjentem. Super gratuluję! Dałeś radę i zainspirowałeś do działania innych! Brawo.

Mgr farm. Bartłomiej Kurz; Kierownik Regionu w Grupa Aptek Prima

Przeczytałem i jestem bardzo zadowolony bo faktycznie brakuje na rynku książek z branży aptecznej. Rynek tak szybko się zmienia więc cały czas musimy być na bieżąco. W bardzo prosty i przystępny sposób opisał Pan w książce jak nie wystraszyć Pacjenta  i przekonać Farmaceutów że jednak warto „kompleksowo” zająć się Pacjentem a nie tylko być „podawaczem” Gratuluje i mam nadzieję że będzie okazja spotkać się na sali szkoleniowej.

Adrian Majorkiewicz; Sales Capability Manager w Reckitt Benckiser

Krzysiek, dzięki za inspirację i konkretną dawkę praktycznej wiedzy dla Teamu. Twoje książki i umiejętne wykorzystanie ich zawartości w praktyce już przynoszą efekty. Polecam każdemu kto szuka praktycznego podejścia do zarządzania rynkiem pharmy w Polsce.

Monika Szudrowicz

Super!! Polecam książki Krzyśka.

Cezary Taraban; National Sales Manager w Paul Hartmann Polska Sp. z o.o.

Współpracowaliśmy z Krzysztofem podczas licznych szkoleń i treningów indywidualnych dla PH, KAM. Czerpię rozwiązania z obydwu książek „Rekomendacja w aptece” i „Konkurencyjna apteka”. Kalkulator ceny w użyciu cały czas.