moje REFERENCJE

Współpracowałem z wieloma czołowymi firmami na rynku polskim

Przez kilkanaście lat pracy biznesowej tworzyłem, współtworzyłem, wdrażałem i realizowałem strategie marketingowe i sprzedażowe dla różnych kategorii produktowych i różnych kanałów sprzedaży. Moje doświadczenie obejmuje również pracę w ramach międzynarodowego zespołu, którego zadaniem było kreowanie strategii marketingowej dla jednej z marek międzynarodowych obecnej w kilkunastu krajach europy, dzięki czemu wiem jak odpowiednio dopasować działania z uwzględnieniem specyfiki konkretnych rynków. Tworzyłem i zarządzałem działem sprzedaży i trade marketingu.

 

Współpracując ze mną masz pewność, że wiedza z której korzystasz jest wiedzą z jednej strony praktyczną, z drugiej ugruntowaną szeroką i wieloletnią edukacją.

 

Konrad Irzyk; Sales & Pharmacy Business Development Manager at Paul Hartmann Polska sp. z o.o.

Miałem przyjemność pracować z Krzysztofem w zarówno w projektach szkoleniowych jak i consultingowych. W obydwu wykazywał się dogłębną znajomością tematów zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Jest dobrym i przekonującym mówcą przyciągającym uwagę słuchaczy a podczas szkoleń potrafi zarówno dać rozwiązania jak i pobudzić grupę słuchaczy do wypracowania swoich własnych. Polecam osobom szukającym wsparcia w całej rozciągłości opisanych przez Krzysztofa w jego profilu tematów.

 

Bożena Pierścionek; Kierownik Działu Obsługi Kluczowych Klientów ; Polfa Tarchomin S.A.

W ostatnich latach zrealizowałam kilka szkoleń zamkniętych dla mojego zespołu. Szkolenia dotyczyły sprzedaży i negocjacji z sieciami aptecznymi - trener Krzysztof Pytel. Bardzo wysoko oceniam jakość merytoryczną zrealizowanych szkoleń i doświadczenie praktyczne trenerów. Polecam, jeżeli szukacie Państwo szkoleń dla działu handlowego.

 

Joanna Budzichowska; Specjalista Ds. Marketingu; Wipasz S.A

Firma Wipasz zorganizowała, szkolenie dla pracowników działu handlowego, marketingu oraz kadry zarządzającej działu produkcji, zatytułowane: "Rola celów, zadań i komunikacji w budowaniu efektywnego biznesu". Jesteśmy zadowoleni z poziomu merytorycznego szkolenia. Zaangażowanie trenera, Krzysztofa Pytel na każdym etapie było dla nas bardzo cenne i stanowiło gwarant sukcesu szkolenia. W ankiecie przeprowadzonej wśród naszych pracowników szkolenie uzyskało wysokie wyniki, co stanowi najlepsze świadectwo. Polecam.

 

Iga Kozieł; Partner Biznesowy ds. Zasobów Ludzkich; Sieć Aptek Cosmedica

Pan Krzysztof Pytel, zrealizował w firmie Cosmedica sp zoo, cykl 5 jednodniowych szkoleń z zakresu umiejętności sprzedażowych dla magistrów i techników farmacji zatrudnionych w sieci aptek Cosmedica. Samo szkolenie, jego zawartość merytoryczna, jak i umiejętności trenerskie Pana Krzysztofa zostały bardzo wysoko ocenione przez wszystkich uczestników szkolenia. Materiały szkoleniowe były starannie przygotowane i zawierały informacje, które pomogą uczestnikom sprawdzić w praktyce zdobytą na szkoleniu wiedzę. Raport poszkoleniowy, który otrzymałam od Pana Krzysztofa zawierał szereg dodatkowych informacji i sugestii dotyczących grup szkoleniowych, a także zgłaszanych przez uczestników wątpliwości i pytań związanych z pracą w sieci.

Zdecydowanie rekomenduję Pana Krzysztofa jako trenera z dużym doświadczeniem, szeroką wiedzą, zarówno z zakresu technik sprzedaży, jak i realiów pracy w branży farmaceutycznej, oraz bardzo pozytywnym nastawieniem, którym zaraża uczestników szkoleń.

Przemysław Mik; Prezes Zarządu, Mc Hayes&StewardGroup

Po kilkumiesięcznej współpracy z Krzysztofem, mogę ze spokojem napisać, iż to jest jeden z bardziej zaangażowanych w tworzenie i rozwój nowych projektów menedżer z jakim miałem okazję współpracować. Polecam.

 

Sławomir Chowra; Kierownik ds. hurtu, Perfetti Van Melle Polska

Fantastyczny przełożony, człowiek z pasją w tym co robi i wizją w tym dokąd zmierza. Prawdziwy specjalista i manager z krwi i kości. Miło wspominam współpracę. Zawsze chciałbym spotykać na swojej drodze zawodowej jak i prywatnej takich ludzi jak Krzysztof. Jeżeli byłoby to możliwe w przyszłości chętnie podjąłbym współpracę!

 

Kamila Michalska; Reprezentant Medyczny, Novartis Poland

Z Krzysztofem miałam przyjemność współpracować dwa razy. Pierwszy raz gdy zajmował stanowisko District Menagera, kolejny raz gdy objął stanowisko Dyrektora Działu Farmaceutycznego w Firmie Cederroth. W obu przypadkach Jego pracę charakteryzował profesjonalizm, perfekcyjne przygotowanie do pracy, nietuzinkowe nowatorskie pomysły , otwartość oraz duża dawka empatii. Krzysztof ma niesamowity dar scalania zespołu. Pamiętam każdy panel szkoleniowy jaki prowadził. W moim odczuciu Krzysztof jest urodzonym liderem z ogromnym talentem trenerskim.

Arkadiusz Małecki; Menadżer ds. Kluczowych Klientów; Laboratorium Kosmetyczne Joanna

Firma McHayes&StewardGroup w terminie 20-21.11.20014r. realizowała szkolenie, którego tematem były "Tajniki współpracy z sieciami aptek". Osobą szkolącą był Pan Krzysztof Pytel. Szkolenie zostało przeprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym, było ciekawe i bardzo przydatne. Trener bardzo rzetelnie podchodził do uczestników oraz potrafił zaangażować ich do aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju dyskusjach, które prowadziły do bardzo ciekawych wniosków. Szczególne podziękowania przekazuję dla Trenera Krzysztofa Pytel za jego profesjonalizm i dobry kontakt z grupą. Polecam.

Michał Dąbski; Dyrektor ds. Rozwoju: Radfarm Sp. z o.o.

Planowane aktywności dotyczyły aktywności w placówkach medycznych jak i w aptekach. Współpraca opierała się na skutecznej i szybkiej komunikacji. Realizowanie projektu od etapu planowania po całe wdrożenie oraz zarządzanie było dzięki udziałowi Pana Krzysztofa klarowne, zawsze na czas i podane w formie wysokich kompetencji. Dodatkowo uśmiech, dobra energia i budowanie atmosfery zaangażowania w zespole to wyjątkowa i naturalna umiejętność Pana Krzysztofa. Rezultatem tych działań jest obecność do dziś wprowadzanych ówcześnie na rynek trudnych do promocji produktów.

Magdalena Niedzwiedzka; Dyrektor Operacyjny, Sieć Aptek Niezapominajka

W 2015 roku Pan Krzysztof Pytel przeprowadził dla naszej firmy szkolenie dla pracowników aptek obejmujące tematykę:

delegowanie i rozliczanie z zadań, motywowanie pracowników i zarządzanie zespołem w aptece. Pan Krzysztof wykazał się bardzo wysokim poziomem wiedzy oraz umiejętności trenerskich. Program szkolenia i ćwiczenia były przygotowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami oraz poprowadzone przez trenera bardzo rzetelnie i ciekawie. Tym samym rekomenduję trenera jako terminowego, rzetelnego oraz wysoce merytorycznego partnera  do realizacji projektów szkoleniowych i consultingowych.

 

Anna Zawada-Pytka: Kierownik Przedstawicieli Farmaceutycznych, Naturell

Reprezentując firmę Naturell, uczestniczyłyśmy w szkoleniu "Tajniki współpracy z sieciami aptek" prowadzonym przez Krzysztofa Pytel. Zakres szkolenia w pełni spełnił nasze oczekiwania. Wiedza i doświadczenie Trenera oraz forma prezentacji zagadnień, umożliwiły nam przyswojenie wiedzy oraz praktyczne przećwiczenie nowych umiejętności.

Zagadnienia poruszane na szkoleniu były bardzo przydatne w naszej codziennej pracy i zdecydowanie pomogły lepiej przygotować sie do współpracy i negocjacji z kluczowymi klientami naszej firmy.

Rekomendujemy szkolenia prowadzone przez Krzysztofa Pytel jako efektywne narzędzie rozwojowe.

inż. Ernest Michalski; Właściciel; Polska Róża

Pan Krzysztof Pytel realizował dla naszej firmy projekt przygotowania strategii marketingowo-sprzedażowej. Celem projektu było przygotowanie firmy do wprowadzenia produktów marki "Polska Róża", do obrotu na rynku farmaceutycznym. W trakcie realizacji projektu p. Krzysztof wykazał się pełnym zaangażowaniem jak również doskonałym rozeznaniem i znajomością rynku farmaceutycznego, zarówno w obszarze sprzedaży jak i marketingu. Przygotowany przez niego projekt jest komplementarny i w pełni obejmuje wszystkie elementy, niezbędne do przyszłej realizacji celu jaki stawia sobie na przyszłość nasza firma. Efektem działań p. Krzysztofa były również wstępne rozmowy z potencjalnymi partnerami hurtowymi i detalicznymi działającymi na rynku farmaceutycznym. Przeprowadzone rozmowy potwierdzają, że przygotowany projekt pozwoli na realizację planów rozwojowych firmy. Pan Krzysztof zainicjował również rozmowy z inwestorem zainteresowanym wsparciem dalszego rozwoju firmy. Polecam p. Krzysztofa Pytel jako efektywnego i skutecznego menadżera

Łukasz Szpikowski; Senior Key Account Manager; Coty Polska Sp. z o.o.

Cechujące go sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność były zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności, zdolnościom organizacyjnym oraz umiejętności sprawnego w sytuacjach stresowych, Krzysztof z powodzeniem pełnił powierzone mu funkcje. Duża samodzielność w realizacji działań czynią Krzysztofa idealnym pracownikiem, głęboko zaangażowanym w działalność firmy i identyfikującym się z nią. Posiadane zdolności interpersonalne sprawiają, że Krzysztof stanowi doskonałą wizytówkę formy zarówno w kontaktach z klientami, jak i współpracownikami. Bardzo profesjonalnie wspominam pracę z Krzysztofem z tego okresu

 

Jacek Urbański; Regionalny Kierownik ds. Handlowych; NAVO

 W latach 1999 - 2004 Pan Krzysztof Pytel pełnił funkcję Przedstawiciela Handlowego w firmie NAVO. W tym czasie byłem jego bezpośrednim przełożonym. Praca Krzysztofa była dobrze zorganizowana i sumiennie wykonywana. Zawsze dokładał wszelkich starań, by cele jakie przed nim stawiałem były w pełni realizowane. Jest osoba ambitną i zdeterminowaną do osiągania celów zawodowych jakie są przed nim stawiane, jak również jego osobiste ambicje zawodowe sięgają bardzo wysoko, czego dowodem może być z pewnością jego dalszy rozwój i awanse w Cederroth Polska, w której zdecydował sie kontynuować karierę zawodową po opuszczeniu NAVO. Rekomenduję osobę Krzysztofa Pytla jako godnego zaufania współpracownika.

 

Tomasz Radwan; Dyrektor Sprzedaży Consumer Health Care; Boehringer Ingelheim

W związku z planowanymi działaniami, mającymi na celu rozwój współpracy z klientami sieciowymi, podjęliśmy się realizacji projektu, który ze względu na swoją specyfikę, łączącą udział managerów naszej organizacji oraz menedżerów i pracowników sieci aptek, bez wątpienia był dużym wyzwaniem. Przygotowanie projektu oraz jego pełną realizację, powierzyliśmy trenerowi Panu Krzysztofowi Pytel, który  przygotował dla nas kompleksowy, 3-etapowy projekt szkoleniowy. Projekt przygotowany przez Pana Krzysztofa, w pełni zrealizował nasze potrzeby, jak również  wniósł do naszych planów dodatkowe i innowacyjne rozwiązania. Szkolenia zostały przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie. Trener wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem opartym nie tylko na rynku farmaceutycznym ale również na innych branżach. Projekt nie tylko przygotował nas do realizacji planowanych działań, ale również był okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy naszym zespołem a zespołem sieci aptek, które zaprosiliśmy do współpracy.

Rekomenduję Krzysztofa Pytel,  jako doskonałego partnera do realizacji ambitnych i nieszablonowych projektów szkoleniowych. Z pewnością nasza współpraca będzie nadal kontynuowana.

 

Przemysław Popławski:  Krajowy Menadżer Sprzedaży, Inter Fragrances

W imieniu  swoimi oraz Regionalnych Koordynatorów i Przedstawicieli Handlowych pragnę bardzo podziękować Krzysztofowi Pytel za przygotowane dla naszej firmy 2-dniowe szkolenie oraz 1-dniowe warsztaty "Współpraca i negocjacje z sieciami aptek". Wszyscy zgodnie uznaliśmy szkolenie za bardzo wartościowe i przydatne w naszej codziennej pracy. Pomoże nam ono lepiej i profesjonalnie przygotować się do spotkań z klientami jak i rozmów rocznych. Szczególnie cenne były zajęcia praktyczne, gdzie mogliśmy analizować konkretnych naszych klientów  w celu poprawy efektywności współpracy. Materiały oraz praktyczne rady , które otrzymaliśmy są dla nas bardzo cenne i chętnie będziemy do nich wracać.

Rekomenduję Krzysztofa Pytel jako skutecznego Trenera.

Wojciech Trypuć; Członek Zarządu, Koncept sp. z o.o.

 W 2013 roku potrzebowałem pomocy w nawiązaniu kontaktów handlowych z nowymi, dużymi klientami, bez wahania poprosiłem Krzysztofa o pomoc. I tu po raz kolejny potwierdził się jego profesjonalizm i doświadczenie w zarządzaniu projektami różnej skali i stopniu skomplikowania. Krzysztof pomógł nam jasno określić nasze najmocniejsze strony oraz wypracować spójną strategię komunikacji. Wg jego wskazówek przygotowaliśmy niezbędne materiały oraz plan działań. Ciężar pierwszych spotkań i kontaktów wziął na siebie Krzysztof. Zdolności interpersonalne oraz wielkie zaangażowanie jakie włożył w ten projekt zaowocowało nawiązaniem współpracy z jednym z największych banków działających w Polsce. Różne osoby spotykamy na drodze naszego życia. Krzysztof nigdy mnie nie zawiódł. On jest chyba jeszcze z tej epoki kiedy na drewnianych statkach pływali ludzie z żelaza.

Izabela Sekuła; Specjalista ds. Zapewnienia Wzrostu Efektywności Sprzedaży i Obsługi Klientów, UPC Polska

Szkolenie „Dobre praktyki w pracy Lidera Sprzedaży” było bardzo profesjonalnym szkoleniem dla kadry menadżerskiej. Przyjęta przez Pana Krzysztofa technika szkolenia oraz sposób jego przeprowadzenia wymusiło wysokie zaangażowanie uczestników, co znacznie wzmocniło szybkość przyswojenia sobie nowych wiadomości oraz ich utrwalenia. Szkolenie prowadzone było w sposób bardzo przystępny i zrozumiały, oparty na licznych przykładach i poparte wyczerpującymi komentarzami. Pomysły oraz praktyki na profesjonalne zarządzanie były dla uczestników nieocenioną pomocą i wskazówką do wykorzystania w codziennej pracy. Wiedza oraz doświadczenie zawodowe Pana Krzysztofa a także sposób przekazania tej wiedzy był na bardzo wysokim poziomie. Duże doświadczenie w roli trenera, pozwoliło Panu Krzysztofowi na szybkie zorientowanie się w potrzebach grupy szkoleniowej i zmianę sposobu prowadzenia szkolenia w stosunku do wcześniej przygotowanej, tak aby szkolenie było jak najbardziej efektywne i przyniosło korzyści uczestnikom.

Karolina Walczak; Key Account Manager; Boiron sp. z o.o.

Jesteśmy w trakcie trwania procesu rozwojowego dla sił sprzedaży Boiron z zakresu rozwoju kompetencji sprzedażowych i negocjacyjnych w rynku farmaceutycznym. Trener Krzysztof Pytel wykazał się doskonałą i bardzo praktyczną znajomością naszej branży i specyfiki pracy w różnych kanałach dystrybucji. Planujemy kolejne etapy w ramach trwającej współpracy, a to stanowi najlepsza możliwą rekomendację firmy jako zaufanego partnera szkoleniowego z kompetencji handlowych.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną!

Telefon: (+48) 695 672 851

e-mail: krzysztof.pytel [at] szkolenia-biznes.pl

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Wiadomość wysłana